BL - Bajern gleda ka tituli, samo su oni pobedili od vodeće četvorke!

subota 11.02.2017.
17:24

Od četiri vodeća tima na vrhu tabele Bundeslige, samo je Bajern pobedio, ostali su zabeležili poraze!

EPA/SASCHA STEINBACH

Borusija iz Dortmunda ne igra najbolje što zna, dokaz je novi poraz u Bundesligi, ovoga puta od Darmštata rezultatom 2:1. Bojd je doveo domaćina u prednost od 1:0, da bi pred sam kraj prvog poluvremena na asistenciju Emrea Mora Gereiro uspeo da izjednači rezultat.

U jednoj izjednačenoj utakmici u nastavku domaćin dolazi do šanse za gol u 67. minutu meča, nakon akcije Altintopa, Sem je uposlio Antonija Čolaka, hrvatskog fudbalera, koji šalje loptu u mrežu za pobedu domaćih i nove probleme za Tuhela.

Karlo Anćeloti je izveo dosta jak sastav protiv Ingolštata, ali je njegov tim u mislima na utakmici protiv Arsenala. Danas su u gostima pobedili golovima u poslednjim minutima meča, stvorili su veliku razliku baš kada im je najviše potrebna, iako nisu igrali sjajno. Arturo Vidal je bio strelac gola u 90. minutu meča, dokazao je da je povreda prošlost i da je spreman za Arsenal u sredu. U nastavku gol postiže i Arjen Roben za konačnih 0:2.

Nije čak bilo ni nekih prevelikih šansi za Bajern, dok Ingolštat nije imao ni šut u okvir gola. Sve u svemu, nezanimljiv meč.

Danas je najviše pokazao Bajer Leverkuzen. Oni su kao domaćini savladali Ajntraht koji je možda i najveće iznenađenje ove sezone sa ubedljivih 3:0. Čičarito je ponovo u formi, postigao je dva gola, dok je sudbinu gostiju zapečatio Foland u 78. minutu meča.

Hamburg je za 6 minuta srušio sjajni Lajpcig ove sezone. Ekipa koja se bori za opstanak je bila bolja u gostima od ekipe koja je iznenadni konkurent za titulu rezultatom 0:2, a golove su postigli Papadopulos i Valas u 18. i 24. minutu meča.

Filip Kostić je bio sasvim solidan danas, odigrao je 83 minuta u pobedi svog tima.

U poslednjem meču koji je počeo od 15:30, ekipa Verdera je zapala u još veće probleme pošto je poražena od Menhengladbaha na svom terenu rezultatom 0:1.

Torgan Azar je bio strelac jedinog gola na ovoj utakmici i to u 12. minutu meča.

Ingolštat - Bajern 0:2
Leverkuzen - Frankfurt 3:0
Darmštat - Dortmund 2:1
Verder - Menhengladbah 0:1
Lajpcig - Hamburg 0:3