BL - Bajern gazi, Dortmund zaostaje

• Autor: Filip Mitrović

• 09. novembar 2013.

• 17:27

Poraz od Arsenala ostavio je traga na ekipu Jirgena Klopa, koja je ddozvolila Volfsburgu da preokrene rezultat u svoju korist. Bajern siguran protiv Augsburga, najzanimljivije bilo u Leverkuzenu.

Aktuelni nemački šampion i lider Bunde lige, minhenski Bajern, povećao je prednostu odnosu na prvog pratioca i najvećeg konkurenta u borbi za titulu, Borusijom iz Dortmunda, koja posle 12 kola iznosi četiri boda. 'Framaceuti' su takođe iskoristili poraz 'Milionera' u Volfsburgu i izjednačili se sa njima po broju bodova.

Bajern je na 'Alijanc Areni' rutinski slavio portiv gostiju iz Augsburga rezultatom 3:0.

Gvardiolinoj ekipi trebali je samo četiri minuta da povede, strelac je bio Džerom Boateng, konačan rezultat postavio je Frank Riberi u finišu provog dela igre.

Konačan rezultat postavio je Tomas Miler sa penala u sudijskoj nadoknadi.

Dortmund je udarcem Marka Rojsa iz slobodnjaka poveo u gostima kod 'Vukova' u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali su domaćini u nastavku uspeli da prekorenu rezultat golovima Rikarda Rodrigeza i Ivice Olića i tako oborili na pleća aktuelnog vicešampiona.

Golove iz Minhnena  i Volfsburga pogledajte OVDE.

U Leverkuzenu fešta golova, čak osam puta se zatresla mreža, Bajer je slavio protiv Hamburga sa 5:3 i upisao tri boda. Titulu junaka poneo Heung-Min Son, koji je zabeležio het-trik.

Son je sa dva rana gola doneo lepu prendost svojoj ekipi, ali se gosti vraćaju u život golovima Bajstera i Lasoge.

Korejanac u 55. minutu postiže svoj treći gol, a potom Štefan Kisling ponovo donosi dva gola prednosti svom klubu. Lasoga samo dva minuta kasnije postiže svoj drugi gol na meču, ali sve dileme oko pobednika otkljanja Kastro minut pre kraja regularnog dela.

Kevin-Princ Boateng
je sa dva gola preokrenuo rezultat  u korost Šalkea, koji je do 64. minuta gubio od Verdera u Gelzenkirhenu. Džeferson Farfan je u poslednjim trenucima samo potvrdio trijumf.

Jedino je berlinska Herta upisala pobedu u gostima savladavši Hofenhajm sa 3:2.

Bajer Leverkuzen - HSV 5:3