• Autor: Vladimir Nestorović

• 26. april 2014.

• 17:22

Ovog popodneva odigrano je pet mečeva u nemačkoj Bundesligi, a najuzbudljivije bilo je u Volfsburgu, dok je šampion svojim navijačima priredio goleadu na 'Alijanc Areni'.

Posle poraza od Real Madrida u prvom meču polufinala Lige šampiona, fudbaleri Bajerna uspeli su da se iskupe pred svojim navijačima ubedljivim trijumfom nad gostima iz Bremena. Konačan rezultat bio je 5:2, ali treba istaći da su domaći bili prilično neubedljivi i smušeni u prvom poluvremenu, koje je završeno sa prednošću Verdera rezultatom 1:2.

Golove sa meča pogledajte OVDE.

Bavarci dodaju gas u nastavku, pa za svega 20 minuta postižu 4 gola i tako rešavaju pitanje pobednika. Pobeda koja nije bitna za Gvardiolinu ekipu sa aspekta Bundeslige, ali svakako jeste za samopouzdanje pred najvažniji meč sezone i revanš sa Madriđanima.

Volfsburg ostaje u trci za Ligu šampiona, ali je uspeo samo da remizira sa Frajburgom, uprkos vođstvu od 2:1 posle golova Ivana Perišića. Konačan rezultat postavio je Marko Teracino u 83. minutu, koji je sa klupe ušao desetak minuta pre toga. 'Vukovi' sada imaju isti broj bodova kao i Bajer iz Leverkuzena, ali 'Farmaceuti' imaju meč zaostatka, a danas u 18.30 će ugostiti Borusiju iz Dortmunda.

Pogotke sa utakmice Volfsburg - Frajburg možete videti OVDE.

U ostalim mečevima, Herta i Majnc su sa 2:0 savladali Braunšvajg i Nirnberg, dok su Hofenhajm i Ajntraht odigrali susret bez golova u kome nije manjkalo uzbuđenja, budući da su u finišu domaći propustili da iskoriste jedanaesterac (Firmino), a zatim su ostali i sa igračem manje (Modeste).

Poslednji susret Bundeslige na programu danas je duel između Bajera iz Leverkuzena i Borusije iz Dortmunda, derbi kola, koji počinje u 18.30.