• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. april 2016.

• 18:30

Jedan od derbija hrvatskog šampionata igran je na "Poljudu" gde je Rijeka danas odnela sva tri boda.

Hajduk iz Splita i Rijeka su odigrali veoma zanimljiv derbi meč hrvatskog prvenstva, a kao pobednici su izašli gosti.

Tino Sušić, brzonogi napadač Hajduka je doveo domaće u vođstvo u 25. minutu meča, a rezulatom 1:0 se otišlo na poluvreme.

Ipak, kasnije dolazi do potpunog preokreta, Rijeka je pritisla Hajduk, a do gola je došlo kada je Marko Vešović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i pojačanje Rijeke iz Torina, poslao loptu u mrežu kroz "šumu" nogu i izjednačio rezultat.

Zanimljivo, crnogorski internacionalac je proveo svega 3 minuta na terenu pre nego što je postigao gol.

Do kraja, Gavranović uspeva da postigne gol za 1:2 i da načini potpuni preokret.

Rijeka je i dalje u trci za titulu, ali je daleko od Dinama koji ima 4 boda više.