Bitka na "Olimpiku", penali za trofej Napolija!

sreda 17.06.2020.
23:05

Penali odlučili pobednika u italijanskom Kupu.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Osvajač Kupa Italije za sezonu 2019/20 jeste Napoli koji je danas savladao Juventus u finalu nakon boljeg izvođenja penala. Nakon regularnog dela je bilo 0:0, a nakon penala 4:2.

Ne tako zanimljiva utakmica danas u Rimu na stadionu "Olimpiko" gde su se u finalu Kupa Italije sastali Napoli i Juventus.

Ekipa iz Torina je bila nešto konkretnija na startu utakmice, Bentankur je imao jedan dobar udarac sa distance koji je bez nekih velikih poteškoća zaustavio Meret.

U 24. minutu velika šansa za Napoli, Insinje je izveo slobodan udarac sa 25 metara od gola, Bufon je uspeo da zahvati loptu dovoljno da ne uđe u gol nego da uradi u stativu i odbije se van!

U 39. minutu Meret brži od Ronalda za delić sekunde koji je spasao Napoli, a par minuta kasnije šansa za Demea na drugoj strani kada je Bufon ponovo intervenisao.

Tražili su penal fudbaleri Juventusa u nadoknadi vremena kada je Paulo Dibala pao u kaznenom prostoru nakon kontakta sa Ruijem, ali sudija nije bio zainteresovan da pokaže na belu tačku.

Napoli nešto bolji u nastavku, Zjelinski je imao dobar udarac, na drugoj strani Dibala, a najveća uzbuđenja usledila su na samom kraju.

Baner

Tada je Maksimović šutirao glavom, Bufon je odbranio, a lopta je došla do Hisaja koji je pogodio stativu iz neposredne blizine! Ponovo je Bufon imao udela, svakako igrač utakmice, odnosno regularnih 90 minuta.

Moramo napomenuti i da je Nikola Maksimović odigrao sjajan meč.