Biševac suzama ne veruje, Palermo će preživeti!?

• Autor: Vladimir Stojanović

• 08. maj 2016.

• 16:56

Srbin načeo Karpi koji je sada jednom nogom u Seriji B, pošto su promašili dva penala. Sicilijanci imaju "zicer" za opstanak, ispao Frozinone.

Čudna utakmica u Modeni. Dva penala je promašio Karpi u prvom delu, oba nije iskoristio Nigerijac Mbakogu.

Na drugoj strani Beleca je prvo savladao Biševac koji je jednu odbijenu loptu sproveo u mrežu, da bi Kandreva duplirao prednost gostiju za koje je meč bio mnogo manje značajan.

U drugom delu je Onazi omogućio Kloseu da se upiše u strelce, Bilja je dobio crveni karton, slaba je to uteha za Mbakogua posle promašenih penala.

Gol Biševca možete videti ovde, napomenimo da je u nadoknadi isključen i Filio Đorđević zbog nesportskog gesta.

Karpi je porazom jednom nogom u Seriji B, jer će Palermo teško propustiti "penal" u poslednjem kolu.

Pod Lanternom gradski derbi za prestiž, Đenova je šokirala Samp već u 3. minutu kada je Pavoleti savladao Vivijana, da bi Suso u 26. minutu posle solo akcije pogodio malu mrežu i praktično stavio tačku na utakmicu.

Španac je postigao još jedan gol za konačnih 3:0 i veliko slavlje "gostiju" čiji su navijači ipak bili manjina na stadionu.

Udineze je golom Duvana Zapate poveo protiv Atalante već u 9. minutu. pozajmljeni igrač Napolija je glavom matirao Sportijela.

Ali, sa penala, Atalanta posle 20 minuta poravnava, Belini je strelac, njegov prvi gol u poslednje četiri godine, velika radost navijača u Bergamu, u pitanju je njihov ljubimac.

Na kraju remi, "Zebrete" su uhvatile 39. bod, sada su matematički sigurni.

U Toskani je Fiorentina preko Zaratea mogla do prednosti, Sicilijanci su se branili i slušali vesti sa meča između Karpija i Lacija, bod im je bio kao kuća na "Frankiju".

Iako i Frozinoneu i Sasuolu bod nije značio ništa, na "La Matuzi" nije bilo golova do samog finiša. Politano je doneo gostima pobedu. Domaćin se vraća u Seriju B, Sasuolo je zadržao šesto mesto, od njih zavisi. U poslednjem kolu dočekuje nezainteresovani Inter, ako pobede stižu do kvalifikacija za LE.

Inter - Empoli 2:1
Bolonja - Milan 0:1
Roma - Kjevo 3:0
Atalanta - Udineze 1:1
Karpi - Lacio 1:3
Fiorentina - Palermo 0:0
Frozinone - Sasuolo 0:1
Sampdorija - Đenova 0:3