Bilbao ubedljiv, Sevilja sigurna, preokret Valensije

• Autor: Boban Filipović

• 02. mart 2016.

• 22:02

Odigrane su još četiri utakmice, vanrednog, 27. kola špnaske Primere. Aric Aduric junak, Karlos Kameni tragičar večeri.

Sevilja je upisala 11. uzastopnu pobedu kod kuće, Andalužani su večeras na 'Pishuanu' savladali Eibar 'minimalcem'.

Strelac pobedonosnog gola bio je Fernando Ljorente u 11. minutu meča na asistenciju Kron-Delija.

Gosti iz Baskije su poslednjih nekoliko minuta imali čoveka manje na terenu, Kasteljano je zaradio dva žuta kartona u samom finišu.

U isto vreme u istoj pokrajini, Valensija je preokretom dopla dao pobede nad Malagom na 'Rosaledi'.

Duje Čop
je doveo domaći tim u vođstvo posle 15 minuta igre, Dalmatinac je potvrdio da je u dobroj golgeterskoj formi, bio je strelac i u prošlom kolu protiv Sosijedada u gostima.

Ipak, pre odlazak na odmor Karlos Kameni je tragikomičnim autogolom vratio 'Slepe miševe' u život. Kamerunski golman je boksovao lotu u svoju mrežu nakon jednog centaršuta s desnog boka.

Početkom drugog poluvremena Denis Čerišev je pogodio mrežu za 1:2 i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Atletik Bilbao je ubedljivo savladao Deportivo iz La Korunje na svom 'San Mamesu' rezultatom 4:1. Junak Baska bio je 'stari lisac' Aric Aduric koji je postigao het-trik, treći ove sezone.

Iker Muniain je doveo 'Lavove' u vođstvo u 13. minutu, a prednost je duplirao Aduric desetak minuta pre odlaska na veliki odmor.

Nakon pet minuta igre u nastavku Riera je vratio u igru goste iz Galicije, ali samo dva minuta kasnije na scenu ponovo stupa Aduric, iskusni centarfor je u rasponu od sedam minuta postigao još dva gola i dokrajčio rivala.

Na 'Balaidosu' u Vigu, Selta i Viljareal su remizirali bez golova. Na ovoj utakmici golman 'Žute podmornice' Alfons Areola je oborio rekord, nije primio gol preko 600 minuta ove sezone.

Večarašnji program završava se u Valensiji, gde Levante dočekuje Real Madrid.