subota 27.06.2020.
15:55

Za Evropu se zakuvalo, u borbi za opstanak stvari sve izvesnije.

EPA-EFE/R. GARCIA

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom stadionu Majorku rezultatom 3:1 u 32. kolu La Lige.

Baskijci su u prvih 45 minuta već stekli dva gola prednosti. Prvo je u 16. minutu Raul Garsija bio precizan sa bele tačke. Osam minuta kasnije, videli smo sjajnu akciju domaćih, ugrana kombinacija posle kornera, koju je završio Sančet preciznim udarcem u prvi ugao.

Gosti su u nastavku morali da krenu na sve ili ništa, jer su sve bliže ispadanju, ušao je Budimir, i upravo je on iz penala dao gol u 69. minutu za 2:1.

Deset minuta kasnije, Majorka je imala najbolju šansu da dođe do boda, ali je odličan udarac Danijela Rodrigeza protutnjao pored stative.

I onda, u finišu, Vilalibre, koji je ušao na teren u 75. minutu, i u 90. postavio konačnih 3:1.

Bilbao je sada skočio na devetu poziciju sa 45 bodova i dalje je u igri za Ligu Evrope, dok je Majorka ostala prva ispod crte sa čak šest bodova manje od EIbara, tako da će teško opstati...