Bilbao se oporavio od Barse i razbio Eibar, prelep gol Adurisa

• Autor: Milovan Longinov

• 24. januar 2016.

• 13:48

Nakon što je tokom prošle nedelje izgubio od Barselone u Primeri i u Kupu kralja, Atletik Bilbao je zabeležio važnu pobedu u lokalnom derbiju protiv Eibara.

Bilbao je osvojio tri važna boda protiv direktnog konkurenta u borbi za mesta koja vode u Ligu Evrope. Eibar je šesti sa 33 boda, a Bilbao se približio i ima dva boda manje.

Domaći su na svom San Mamesu slavili rezultatom 5:2 (3:1) u meču koji je obeležio Aduris svojim prepelim golom.

Ipak, meč je počeo šokantno za domaće, pošto je Baston doneo prednost gostima u četvrtom minutu. Međutim, domaći su do poluvremena postigli tri gola i u potpunosti preokrenuli.

Najlepši trenutak na meču dogiod se u 12. minutu kada je Aduris maestralnim makazicama izjednačio na 1:1. U 27. minutu Merino je preokrenuo rezultat, da bi u 40. Laporte glavom posle kornera povisio na 3:1.

Aritz Aduriz Amazing GOAL by sport-24hd

Gosti su se vratili meč posle pet minuta igre u nastavku pošto je Baston postigao svoj drugi gol, ovaj put sa bele tačke.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Aduris je pogodio za 4:2, da bi u 80. minutu Dos Santos nespretnim autogolom rešio sve dileme oko pobednika.