Bilbao prekinuo sjajan niz Hetafea

• 28. oktobar 2013.

• 23:56

U poslednjoj utakmici 10. kola španske Primere, Bilbao kao gost savladao ekipu Hetafea, koja je tako prekinula seriju od četiri uzastopne pobede.

U ponedeljak je kompletirano 10. kolo španske Primere, utakmicom između Hetafea i Bilbaa.

Slavili su gosti rezultatom 1:0 i tako se probili na peto mesto sa 19 bodova, tri više od večerašnjeg rivala, koji je ostao na šestoj poziciji.

Gol odluke postignut je već posle osam minuta igre, kada je posle kornera Susaete sa desne strane, Laporte bio najviši u skoku pred golom domaćih i udarcem glavom zakucao loptu pod prečku.

U finišu prvog poluvremena Hetafe je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali Dijego Košta nije bio precizan sa bele tačke.

U drugih 45 minuta Bilbao je uspešno održavao minimalnu prednost i zasluženo stigao do šeste pobede u prvih deset kola. Jedini gol sa večerašnjeg meča pogledajte OVDE.