subota 11.02.2017.
20:38

Fudbaleri Atletik Bilbaa slavili su na svom stadionu u susretu 22. kola španske Primere.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Bakijci su slavili sa 2:1 (0:1) iako su sve do 70. minuta gubili sa minimalnom razlikom.

Poveo je Deportivo u 42. minutu, strelac je bio bivši igrač minhenskog Bajerna Emre Čolak. Turski internacionalac je postigao fenomenalan pogodak sa preko 20 metara udaljenosti, Iraizoz nije imao nikakvih šansi.

To je bio i jedini gol u prvom delu igre, a u nastavku domaćin dolazi do poravnanja u 71. minutu, Muniain je pogodio nakon odbitka.

Igrao se 89. minut kada je Aduriz postigao gol za preokret i oduševljenje na tribinama "San Mamesa".

Bilbao je nakon ovog trijumfa sedmi sa 35 bodova, dok je Deportivo 16. sa 19 bodova, šest više od Hihona koji je prvi ispod crte.