subota 05.05.2018.
18:18

Valensija je novi učesnik Lige šampiona nakon pobede Bilbaa na domaćem terenu.

Epa/Valentin Flauraud

Atletik Bilbao je dočekao danas Betis na svom terenu i slavio je sa 2:0, a oba gola su postignuta u finišu meča.

Prvo je Muniain postigao gol na asistenciju Lekea u 76. minutu, da bi u drugom minutu nadoknade vremena Aduric uspeo da na asistenciju Vilijamsa postavi konačan rezultat.

Pobeda Atletika znači i da je Betis izgubio sve šanse da se plasira u Ligu šampiona naredne sezone, sada je na 2 utakmice do kraja za Betis, Valensija na nedostižnih 8 bodova prednosti.

Valensija je sama sebe dovela u neprijatnu situaciju u poslednja četiri kola kada je zabeležila dva poraza i dva nerešena rezultata, ali očigledno da im loša forma pred kraj prvenstva nije došla glave i gledaćemo ih naredne sezone u grupnoj fazi LŠ.