Bilbao pobedio Barselonu sa devetoricom u meču za infarkt!

• Autor: Milovan Longinov

• 05. januar 2017.

• 23:06

Kakav meč na ''San Mamesu'', Bilbao vodio 2:0, Barsa se vratila, domaći ostali sa devetoricom i pobedili!

Kakav meč na ''San Mamesu'' u Kupu kralja!

Fudbaleri Atletik Bilbaa uspeli su da pobede Barselonu erzultatom 2:1 (2:0) u prvom meču osmine finala Kupa kralja.

Domaći su golovima Adurisa i Vilijamsa brzo došli do dva gola prednosti, Barsa se vratila golom Mesija, u finišu imala i dvojicu igrača više pošto su isključeni Raul Garsija i Ituraspe.

Atletik Bilbao je ugostio Barselonu u prvoj utakmici u 2017. godini i posle prvih pola sata razbili Katalonce.

U prvom meču osmine finala Kupa kralja, Bilbao je u prvih 45 minuta nadigrao Barselonu, pošto je u razmaku od dva minuta dao dva gola za velikih 2:0.

U 25. minutu, Inijesta je izgubio loptu na sredini terena, a posle brze kontre, Raul Garsija je kao na tacni pronašao Adurisa, a ovaj glavom savladao Ter-Štegena.

Samo dva minuta kasnije, usledio je novi šok za Katalonce, nakon nove greške na svojoj polovini i brze razmene pasova, Aduris je ovaj put asistirao Vilijamsu, a ovaj zategao loptu pod prečku za 2:0.

Do kraja poluvremena viđeno je mnogo kontroverzi, Aduris je udario Umtitija u grlo, Francuz se gušio, Ter-Štegen panično vikao doktore koji su brzo pritrčali upomoć.

Samo dva minuta kasnije, Nejmar je oboren u protivničkom šesnestercu, penal je bio očigledan za sve prisutne, ali ne i za glavnog sudiju koji je samo odmahnuo rukom, a Alba dobio žuti karton zbog prigovora.

Barsa je u drugom poluvremenu dala gas, pritisnula domaće i preokrenula odnos snaga na terenu.

U 52. minutu, Mesi je prelepim udarcem smanjio na 2:1, a golmana Iraisosa bacio u mrežu, a lopta se od prečke odbila iza linije.

U poslednjih 15 minuta, usledio potpuni haos, pošto su domaći opravdano ostali sa dvojicom igrača manje  polju. Najpre je u 74. minutu Raul Garsija oštro udario Inijestu za drugi žuti karton, a potom je u 81. na još gori način startovao Ituraspe sa leđa Nejmaru i zaradio drugu javnu opomenu i isključenje.

Usledila je opsada gola, Pike je imao šansu, u poslednjoj sekundi Mesi je pogodio stativu, lopta se odbila do nespretnog Paka Alkasera koji je očasno odreagovao, pa promene rezultata nije bilo.

Revanš meč je na programu za sedam dana na Kamo nou.