sreda 01.07.2020.
21:37

Dve utakmice 33. kola La Lige donele dve pobede gostiju.

EPA-EFE/R. GARCIA

Atletik Bilbao je kao gost pobedio Valensiju rezultatom 2:0, baš kao i Granada ekipu Alavesa.

Nakon što je Valensija otpustila Seladesa, promena nije donela bolju atmosferu, naprotiv. Bilbao je na Mestalji slavio rezultatom 2:0, a Valensija je tako vezala treći poraz i to bez datog gola.

Već u 13. minutu proradio je tandem Injaki Vilijams-Raul Garsija, prvi je asistent, a drugi egzekutor - 1:0.

Raul Garsija je na samom početku drugog poluvremena postigao i svoj drugi pogodak na meču i tako zadao još jedan udarac Valensiji u borbi za Evropu.

Valensija je sada pala čak na 10. poziciju na tabeli, pošto ju je prestigla i Granada, koja je pobedila kao gost Alaves sa 2:0.

U Vitoriji je mrežu Alavesa načeo Antonin u 25. minutu, da bi u 49. Roberto Soldado postigao svoj novi pogodak za konačan rezultat.

Nakon večerašnjih mečeva, borba za LE je nikada otvorenija je između petoplasiranog Hetafea i desetplasirane Valensija razlika samo šest bodova.