Bilbao - Furiozni preokret za 'kotu 4'!

• 20. januar 2014.

• 23:52

Dvadeseto kolo španske Primere kompletirano je utakmicom u Bilbau, gde je domaći tim sjajnom igrom u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat, a onda i deklasirao goste iz Valjadolida, za četvrto mesto na tabeli.

Ekipa Valjadolida nije uspela da priredi iznenađenje na gostovanju Bilbau, iako je u većem delu meča nagoveštavala nešto tako.

Međutim, u poslednjih pola sata usledio je pravi raspad sistema u njihovim redovima, zahvaljujući konstantniom atacima domaćeg tima, pa je posledica svega konačnih 4-2 za Bilbao!

Valjadolid je poveo već posle 15 minuta igre, kada je Oskar Gonzales zatresao mrežu Iraizoza i minimalno vođstvo gosti su uspeli da zadrže sve do 65. minuta utakmice.

Tek tada je počela da se isplaćuje ofanzivna igra domaće ekipe koja je preko Ibai Gomeza uspela konačno da izjednači. Kada je deset minuta kasnije De Markos preokrenuo na 2-1 bilo je gotovo izvesno da bodovi ostaju u Bilbau, a potvrda toga usledila je vrlo brzo, još dva puta.

Ibai Gomez je svojim drugim golom, u 82. minutu, potvrdio trijumf domaćih, a četiri minuta kasnije, posle centaršuta sa desne strane, Erera postavlja ubedljivih 4-1.

Očekivalo se da će to biti i konačan rezultat, ali je u nadoknadi vremena Rama posle lepog solo prodora i preciznog udarca pod prečku ublažio poraz svog tima - 4:2.

Bilbao se ovom pobedom probio na četvrto mesto na tabeli sa 39 bodova, iza vodećeg trilinga - Barselona (51), Atletiko (51) i Real (50).

Valjadolid je ostao u zoni ispadanja sa 16 bodova, koliko ima i pretposlednji Valjekano, dok je na začelju Betis sa samo 11 osvojenih bodova.