• Autor: Vladimir Nestorović

• 09. novembar 2013.

• 23:48

U dva meča Primere koja su odigrana večeras radovali su se navijači Atletik Bilbaa i Rajo Valjekana.

Atletik Bilbao izvojevao je tešku pobedu na svom terenu u meču protiv Levantea pošto je na poluvremenu gubio sa 0:1 golom Davida Barala.

Međutim, u drugom poluvremenu na teren umesto Ikera Muniaina ulazi Aric Aduriz, centralna figura ovog meča, čovek koji je do kraja utakmice uspeo da postigne pobedonosni gol, a zatim i crveni karton. Pre njegovog pogotka, izjednačenje Baskijcima doneo je Riko u 72. minutu.

Konačan rezultat: Atletik Bilbao 2:1 Levante.

U meču Selte i Rajo Valjekana opasniji su bili gosti, a svoju terensku inicijativu krunisali su vodećim pogotkom u 24. minutu preko Žonatana Viere. Rajo je duplirao prednost u 73. minutu preko Hoakina Lariveja, koji je iskoristio odličan centaršut Adrija Embarbe, a time je i postavljen konačan rezultat - Selta 0:2 Rajo Valjekano.

Ovom pobedom Rajo je pobegao iz zone ispadanja i sada je 17. na tabeli sa 12 bodova, dok je Selta 15. sa isto toliko bodova, zbog bolje gol razlike.