'Bikovi' okončali Interove snove o Ligi šampiona

• Autor: Boban Filipović

• 03. april 2016.

• 22:53

'Neroazuri' rano poveli protiv Torina golom Ikardija sa 'kreča', ali u nastavku brojčano inferiorniji doživeli sunovrat.

Poslednji meč nedeljnog programa 31. kola Serije A odigran je na 'Meaci', odakle je Torino odneo ceo plen.

Dosta pažnje pre meča privukao je novi susret nekada najboljih prijatelja Maura Ikardija i Maksija Lopeza, iskusniji Argentinac je ostao dosledan i ponovi nije želeo da se rukuje sa čovekom koji mu je 'ukrao' ženu.

Međutim, Ikardi nije tome pridao naročit značaj, niti ga je to posebno omelo, budući da je u 17. minutu preuzeo odgovornost da izvede penal i da dovede 'Neroazure' u vođstvo.

Inter je s minimalnom prenosšću otišao na veliki odmor, ali nakon deset minuta igre u nastavku Molinaro je izjednačio na asistenciju Maksija Lopeza.

Samo dva minuta kasnije nova nevolja za destabilozovani Inter, Miranda je dobio drugi žuti karton i morao ranije na tuširanje.

Torino je sa igračem više u polju krenuo po pobedu i do nje stigao sa 'bele tačke'. Nagatomo je skrivio penal kao poslednji igrač odbrane i dobio crveni karton, a precizan sa 'kreča' bio je Beloti - 1:2.

Adem Ljajić
je igrao do 60. minuta, dok je Nikola Maksimović pobedu 'Bikova' odgledao sa klupe za rezerve.

Nakon ovog poraza, Inter zaostaje osam bodova za trećeplasiranom Romom na sedam kola pre kraja sezone, Liga šampiona deluje kao nemoguća misija.

Torino osatje u sredii tabele i imao osam bodova više od ekipa koje su u opasnoj zoni.