Bijelsa, kapa dole, ali to je Liverpul - Fudbal za bogove, Salah nosi loptu kući!

subota 12.09.2020.
20:24

Aktuelni šampion pobedom otpočeo odbranu trona.

EPA-EFE/Phil Noble / POOL

Fudbaleri Liverpula dočekali su Lids junajteda na startu sezone 2020/21, uspeli su nakon velike borbe da slave sa 4:3 (3:2).

Postave pogledajte OVDE.

Poveli su već u četvrtom minutu, Salah je bio precizan sa bele tačke, nakon što je novajlija Koh igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Ipak, ubrzo je stigao odgovor Lidsa, sjajna lopta Filipsa ka Harisonu, ovaj se oslobodio čuvara i sa ivice kaznenog prostora matirao Alisona, 1:1.

Samo 10ak minuta kasnije, Liverpul stiže do nove prednosti, centaršut Robertsona iz kornera sa leve strane, Van Dajk najviši u skoku, efektan pogodak Holanđanina za 2:1.

Ali, već u 30. minutu Lids stiže do novog izjednačenja, velika greška Van Dajka, Bamford ga je pročitao i presekao njegov ležeran pas u stranu, izbio je sam pred Alisona i lako ga matirao.

Ipak, tri minuta trebalo je četi Jirgena Klopa ponovo da povede, lopta se odbila do Salaha na ivici kaznenog prostora rivala, poslao je pravi projektil u bliži ugao, Melije nemoćan, 3:2.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, strašno prvo poluvreme na "Enfildu".

Baner 8

I u nastavku isti tempo, domaćin je prvi pripretio preko Vajnalduma, ali je Melije uspeo da interveniše.

A onda, 66. minut, sjajan prijem Mateuša Kliha u kaznenom prostoru "Redsa", potom i veoma efektan udarac, Alison nemoćan, novo poravnanje.

Usledila je opsada gostujućeg gola, ali je u 77. minutu sjajni Filips umalo šokirao šampiona, odlično je izveo slobodan udarac sa 20ak metara udaljenosti, ali je lopta prozujala sa spoljne strane leve stative.

Van Dajk postiže gol u 79. minutu, ali je on poništen zbog faula, a onda u samom finišu veliko pojačanje Lidsa pravi grešku, španski reprezentativac Rodrigo pravi penal, Salah je dobio priliku da postigne i treći gol.

Stavio je loptu na kreč i upisao het-trik, Liverpul je stigao do nove prednosti.

Lids nije imao snage da uzvrati u poslednjim minutima, pobeda za Klopa, ali je Marselo Bijelsa pokazao da će njegova ekipa biti tvrd orah za svakog protivnika ove sezone.

55 Komentara

L F C
Sunday, 13.09.2020
00:57

Jeste da je pocetak sezone, ali mora biti bolje. Vrlo teska utakmica, ali bitna su tri boda za sam pocetak. Imali smo nekoliko kikseva, pogotovo u odbrani. Lids odigrao vrlo dobro i pokazao da ce biti ozbiljan protivnik. Sve u svemu bitna je prva pobeda, da se probije led. Idemo dalje, samo jako. Pozdrav braco moja crvena.
Y N W A

David Veskov
00:07
Boginja iz Bergama
Saturday, 12.09.2020
23:55

Kako nije stid Premier Ligu da svira onakve penale.... Zar igraci Lidsa nemaju pravo da kad golman ne moze da svi ostali osim trenera naravno igraju rukom u svom sesnestercu a isto tako i kod drugog penala, penal za Liverpul se sudi kad nekom njihovom igracu se slomi noga...Ovo sam napisao samo za one koji dodju ovdje pljuvat Liverpul a da za to nemaju razlog,ljubomora valjda sta znam...Najjaci su mi navijaci Junajteda, njima je dosudjeno prosle sezone 25 penala od tih 25 najmanje 14 je bilo nepostojecih...Umalo da zaboravim, bravo Crveniiii odma smo krenuli ostro, prosle sezone posle onih 4-3 protiv Salzburga samljeli smo sve do 25 tog kola...Idemo po titulu nek crknu dusamni

Perun Slaven
22:04

klempavi oliver

Nikola RED_DEVIL
21:46

Da je Bruno dao 2 penala bilo bi PENANDES, i naravno nezaslužena pobeda, ovako jw sve super. Kakve su rupe VVD i Arnold, pa ja goreg beka u defanzivi nisam gledao

21:32

Neki igraci se moraju dobro zapitati sta im se desava. Necu jos davati nikakve presude zbog cinjenice da je tek pocetak sezone. Ali ako se ova forma posle Covid-a nastavi bice ovo jedva jako jako duga sezona, cak duza od prosle.
Leeds-u svaka cast, ali ozbiljan i jak Lvp bi ovo dobio petardom i bez primljenog gola.

Alex DeLarge
09:18

Desava im se da vise nisu gladni. Nista novo i nista spektakukrano, sta vise, pomalo i uobicajeno za Klopove timove. Njegove ekipe su uvek igrale u amplitudama iz sezone u sezonu. Od osvajanja LS do laganog ispadanja u prvom kolu nokaut faze. Pa prvak jedne sezone, sledece jedva top 4...

äxwell
Monday, 14.09.2020
22:53

Ja vjerujem i znam da su te pricice i bajke prisutne kod navijaca Uniteda. Porediti Klopov Dortmund i ovaj njegov trenutni Lvp je smjesno. Milion razlicitih faktora od drugacije filozofije do cinjenice da trenutni Lvp ne prodaje glavne igrace. Samo sebe sa ovim spremate na veliko razocarenje. I nije bilo lagano ispadanje vec nesreca u tome da glavni golman nije bio u uzvratnoj utakmici. Bez one greske Lvp bi igrao 1/4.

_mladen_
13:16

Sta to naprica i ostade ziv. xD

Loris Karius
21:21

Nije problem, loša je igra bila u odbrani i to svako od nas može i mora priznati. Ali neko od ovih pametnih da mi objasni, a je li to nisu bila dva penala za Liverpul?
Mislim ne bi možda bio gol, al penal je baš zbog toga tu, kad se zasmeta u šesnaestercu akciji za gol, da se svira onda, ako je regularan, a oba su bila, što pišete uopšte o njima?
Ne volim da spominjem druge klubove, ali ne sećam se da je iko pominjao silne penale prošle sezone za United, zar ne?

Red blood
23:28

Ako zelimo da i drugi pisu realno,onda moramo poci od sebe.
Pisalo se i o silnim dosudjenim penalima za UTD.
Ali kad je penal cist,kao sto su ova dva,a pojedinci se javljaju..izignorisi.
Nemaju sta drugo pisati.

Man united
08:41

Први нема благе везе са пеналом. Напуцао човека, још му се о тело одбила прво. Други нисам видео.

Red blood
21:20

Ne znam sta bih napisao.
Najvaznije je da su 3 boda upisana.
Van Dajk neprepoznatljive greske,Mane neprimetan,Bobi ne bi sutnuo na gol,pa taman da mu pistolj stave na celo,a Trent..ne pamtim njegovu losiju partiju.
Na 3:2 su mogli resiti tekmu,ali nonsalantnost i eto kazne.
Lids me odusevio.
Ocekivao sam od njih ozbiljne stvari,ali po ovome sto sam video,ako ne budu u gornjoj polovini tabele,onda ne znam.
Kada covek vidi 8:0 u kornerima i 22:6 u sutevima,rekao bi da je Liverpul izdominirao,ali Lids se naigrao fudbala na Enfildu.
Svaka im cast.

_mladen_
23:12

Ma nije bitan rezultat, ali ta utakmica protiv Noriča je bila ovakva, milion šansi samo su se ispromašivali. Onda su svi pričali ništa od Liverpula, slični komentari, ovo je tek početak i ništa više.

_mladen_
Wednesday, 16.09.2020
01:08

Ne bih se slozio da je bila rutinska pobeda tada protiv Norica, vec samo da Noric nije koristio sanse. Sto se tice vlasnika, veruj mi Klopu ne preostaje nista drugo nego da podrava, jer on nece nikad reci losu rec. Zaista mislim da nije u redu da nakon svega covek ne dobije igrace koje zeli, pogotovo sto to nije neka sumanuta lista. Sada je Liverpul na vrhu a nije bio od kad, kada si najjaci pojacavas tim, ali naravno ovde se ceka da ode jedan dobar igrac da bi dosao drugi, a to nije jacanje tima. Zao mi je ali meni ova politika nije jasna vise, vec se malo blaniraju, jer svi znaju koje igrace jure i onda ih ispsute jer eto ne mogu da plate. Drugi ce ih sustici, a onda ce biti kasno, umesto sad da se ojaca dok su svi na vrhuncu. Svejedno ja podrzavam Klopa i klub, vlasnici su nista osim vlasnici, koji gledaju svoj dzep da se ne lazemo.

Red blood
13:00

Potpuno se slazem.
Izuzev sto je protiv Norica bila rutinska pobeda.
Pocetak je sezone,bitna su 3 boda.
Ali,da su rastavili Lidsa,nisu.
Mogli su resiti tekmu na 3:2,bili nonsalantni i umalo im se nije obilo o glavu.
Kod tebe licno,ne zameri,ne dopada mi se to,sto previse kudis klub,odnosno vlasnike,zbog ne dovodjenja pojacanja.
Ja verujem da Klop zna sta radi.
Vec na polusezoni,otprilike,cemo videti da li su ispravno postupili,ili ne.
Tad mozemo reci da li su oni imali pravo,ili pak ti.

20:49

Samo moj Liverpool moze ovako da pocne sezonu!

jack wilshere
20:38

Krenulo je od prvog kola.. dva penala, a ko ovog Van Dajka stavi u istu recenicu sa Vidicem i Terijem, Adamsom, stvarno nema pojma o fudbalu.

20:47

Pa da Teri i Vidić nisu imali greške, čekate jednu grešku u tri sezone i onda prosipate neku pamet. 😂 A penali nisu bili jel?

Paul Kersey
20:35

Pobeda Lfc sa 40% mogućnosti. Naravno, potrebno je uozbiljiti se ubuduće.

_mladen_
20:34

Danas samo su Salah i Robertson igrali, ovi ostali tek treba da shvate da nije više prijateljski meč. Lids tri šuta u okvir i tri gola, tako se to radi. Liverpul po običaju mnogo maši, Mane nikako da namesti nogu da daje golove i mogu svi da pljuju po Salahu koliko god hoće, bez njega ovaj tim gubi mnogo. Bitno da su dobili meč i prošle sezone Norič je bio težak meč. Nadam se da će biti nekih pojačanja, štoper je njima potreban. Što se mene tiče, znam da mnogi hvale Gomeza, ali to ssm pričao i prošle sezone, zreo je za klupu i nadam se da će Matip što pre biti prvotimac.

Red blood
21:21

Ja se ne nadam tome.

äxwell
13:47

Ako se ne varam Klop je juce igrao drugi ili treci put ovu 4231 formaciju, malo ofanzivniju gdje ima samo 2 radilice u vezi i jednog slobodnog naprijed. I zato je u napadu Lvp izgledao veoma tecno i mocno sto se dalo vidjeti a u sredini je Lids pravio svaki put visak i lagano dolazio do gola.
Ovako nas je i Norvic izbacivao u sredini prosle sezone na startu. Ne treba jos nista suditi. Vjerujem da ce to doci na svoje nakon par utakmica.

Red Demon
20:34

Odbrana totalno van forme i balansa mora to bolje, Loku kapa dole.

Carina_11303
20:28

To je Liverpul, skup foliranata potpomognut sudijama. Videli da ce ispustiti odmah na startu 2 boda i poklonili im penal u zavrsnici. Nece vam to pomoci, vidi se zasicenost, nece biti nista od liverpula ove sezone

_mladen_
20:35

Nijee bre, nego pokušavaju da obore rekord po broju penala u sezoni. 😄 I da reci mi koji penal nije bio?

_mladen_
21:09

Tako je sve je smejurija dok je za Lvierpul a da je za drugi tim, onda je okej, pusti te me tih prica. xD Placite koliko god hocete, Liverpul je titulu osvojio posteno, a na ovom mecu je sve bilo cisto, ko ne prihvata, nega place.

GagiGGMU
20:44

Koji penal nije bio prosle sezone za Junajted, sem onog kada je Bruno nagazio igraca? Ne mogu da verujem da su ljudi toliko ograniceni i puni mrznje

20:42

Drugi penal je smejurija. A potencijalni penal za Lids kad je Salah zakacio petu igraca Lidsa nije ni proveravan

Kralj Stiven
20:26

Ako ovako budu igrali posebno u odbrani i vezi top4 je upitan,a kamoli odbrana titule.Mora ovo mnogo mnogo bolje...

_mladen_
20:36

Haha polako, ja to slušah prošle sezone protiv Noriča nakon 4:2, pa šta bi? Lids nije naivna ekipa, što će videti svi kada budu igrali protiv njih.

äxwell
13:52

Isto su se i igraci Norvica na startu prosle sezone na Enfildu setali kroz sredinu Lvpa i igrali viktorije protiv Alisona pa sta je posle bilo?
Bilo je i meni frustrirajuce gledati one golove Lidsa, ali necu da skacem na kritike odma. Bice to mnogo uigranije kako bude odmicala sezona.