• Autor: Miloš Marković

• 04. novembar 2012.

• 08:48

• Izvor: Sportske.net, Mirza Kusturica

U subotu veče je odigran najveći bosansko-hercegovački fudbalski derbi između Sarajeva i Željezničara, a pobedu minimalnim rezultatom 1-0 slavila je ekipa Sarajeva pred oko 15 000 gledalaca na stadionu Koševo.

Večiti derbi, 100. po redu došao je u trenutku kada se obe ekipe nalaze u samom vrhu tabele i bore za titulu jesenjeg prvaka.

Ekipa Željezničara koju sa klupe vodi sin legendarnog Ivice Osima, Amar Osim došla je na Koševo kao aktuelni šampion, ali večeras izuzetno motivisano Sarajevo slavilo je protiv najljućeg rivala.

Poseban dekor priredili su navijači oba tima koji su sjajnim navijanjem tokom svih 90 minuta bodrili svoje ljubimce. Sarajevo je u prvom delu bilo nešto bolje, imalo više prilika, jednu takvu imao je stasiti štoper, Sednin Torlak čiji je udarac u 16. minuti izblokirao Kvesić. Nešto kasnije oprobao se i Husejinović ali je lopta nakon njegovog šuta otišla pored gola.

Najbolju priliku u prvom delu imao je Željezničar kada je Adilović uposlio Svraku koji je trebao samo skrenuti loptu u gol ali nije uspeo u svojoj nameri pa se na odmor otišlo bez golova. U drugom delu, Sarajevo je ostalo bez svog ponajboljeg igrača, Zorana Beloševića kojeg je zamenio Nuhanović.

Nakon prekida zbog bakljade u 67. minuti susreta, Husejinović je fantastično gađao iz slobodnog udarca te pogodio prečku, lopta se odbila do Nuhanovića koji glavom pogađa za 1-0 i donosi velika tri boda Sarajevu.

Sarajevo je sada usamljeno na prvom mestu sa 29 bodova, dok je Željezničar ostao drugi i ima tri boda manje.