ponedeljak 18.12.2017.
22:51

Everton pobedom spustio zavesu na 18. kolo Premijer lige.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaler Evertona slavili su na svom stadionu protiv Svonsija rezultatom 3:1 (1:1).

Gosti su poveli u 35. minutu, strelac je bio Liroj Fer. Bio je to prvi gol Holanđanina posle više od godinu dana, mrežu Džordana Pikforda zatresao je posle kornera.

Kada se činilo da će "Labudovi" sa minimalnom prednošću otići na odmor, Roke Mesa je u svom kaznenom prostoru srušio Erona Lenona, a sudija Mos je pokazao na belu tačku.

Runi je preuzeo odgovornost, nije uspeo da konvertuje penal već je pogodio statvivu, ali je na njegovu sreću na odbitak naleteo Kalvert-Luin, koji uspeva da zatrese mrežu Svonsija u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre.

U nastavku, na scenu stupa Gilfi Sigurdson. Sjajni Islanđanin je ušao u strašnu formu, u svom stilu je sa oko 20ak metar udaljenosti pogodio mrežu Velšana za preokret rezultata. Igrao se 64. minut, kada je Everton poveo sa 2:1, Islanđanin je tako postigao gol protiv kluba iz kog je letos i stigao na "Gudison park".

Samo devet minuta kasnije, novi penal za "Karamele", ovoga puta u kaznenom prostoru "Labudova" srušen je bio Keni.

Runi je ponovo preuzeo odgovornost, ovoga puta nije bilo greške, zatresao je mrežu Fabijanskog za 3:1.

Bilo je tada jasno da će četa Sema Olardajsa upisati novi trijumf, imao je Kalver-Luin šansu i da poveća prednost u poslednjim minutima, ali je Fabijanski dobro reagovao te je spasao Velšane blamaže u Liverpulu.

Everton je tako upisao drugi vezani trijumf, od dolaska Olardajsa na klupu imaju skor od četiri pobede i jednog remija.

Sada su deveti na tabeli sa 25 bodova, dok je Svonsi ostao zakucan za dno sa 13 bodova manje.