Biće neizvesno u Mančesteru, slavlje Spajića i Pavlovića!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. mart 2017.

• 20:53

Zanimljive utakmice i najava zanimljivih revanš mečeva u okviru Lige Evrope - pobede Anderlehta i Kopenhagena, i remi Rostova i Mančester junajteda.

Veoma neizvesno u prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope, Andreleht i Kopenhagen su slavili, dok su Rostov i Mančester junajted u međusobnom duelu odigrali bez pobednika.

U prva tri meča osmine finala Lige Evrope videli smo dosta uzbuđenja, a ono što se može zaključiti jeste da ćemo gledati dosta neizvesnosti u revanš mečevima.

Videli smo 6 golova u tri meča, dve pobede i jedan nerešen rezultat. Pa da krenemo redom...

Anderleht je uspeo da stigne do velike pobede protiv APOEL-a u gostima, a jedini gol na meču videli smo u 29. minutu kada je Bogdan Stanču na asistenciju Kipčiua sa desne strane uspeo da plasira loptu sa nekih 15 metara u suprotan ugao gola domaćina.

Domaći su se mučili da stignu i do šuta u okvir gola, a kamoli do gola, pa je Anderleht slavio poptuno zasluženo u prvoj utakmici ovog dvomeča.

Uroš Spajić je odigrao čitav meč u dresu Anderlehta, dok Obradović nije ulazio.

Veoma zanimljivo je bilo u meču Kopenhagena i Ajaksa, a slavili su domaći sa 2:1.

Falk je već u prvom minutu doveo domaće u prednost nakon sjajne akcije i fenomenalne asistencije Kvista, da bi u 32. minutu izjednačio jedan od najtraženijih fudbalera u Evropi u ovom trenutku, Kasper Dolberg.

Klasen ga je uposlio sa desne strane, da bi Dolberg uspeo volej udarcem sa nekoliko metara da savlada golmana Kopenhagena.

Ipak, domaćin stiže do pobede u prvom meču preko Kornelijusa koji glavom nakon dodavanja Ankersena uspeva da savlada golmana gostiju.

Aleksandar Pavlović je igrao danas i to od 69. minuta meča.

Najpraćeniji meč Lige Evrope od ovih koji su počeli od 19 časova jeste gostovanje Mančester junajteda u Rostovu.

Gosti su došli do povoljnijeg rezultata u odnosu na domaćina, pošto je bilo 1:1.

Gledali smo jednu izjednačenu utakmicu, bilo je prilika na obe strane, a Mančester junajted je prvi stigao do gola i to preko Henrika Mihtarijana. Zlatan Ibrahimović ga je proigrao, Jermeninu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Ipak, domaći stižu do izjednačenja u 53. minutu utakmice i to preko Bukarova. Kalačev je uputio jednu dugu loptu, Bukarov ju je primio iza leđa odbrane Mančester junajteda i uspeo je da savlada Serhija Romera za konačnih 1:1.