Bezidejnom Realu bod u San Sebastijanu, povratak "El Maga" Silve, Joviću klupa, debitovao dvojac iz Kastilje!

nedelja 20.09.2020.
22:52

Slabo izdanje prvaka Španije na početku nove sezone.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri madridskog Reala gostovali su na startu nove sezone ekipi Real Sosijedada, loš početak za četu Zinedina Zidana, koja na kraju može da bude i zadovoljna bodom u susretu koji je okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Benzema je pripretio domaćinu u 14. minutu, ali je Ramiro dobro intervenisao.

Nije bilo puno prilika u nastavku, Real ja uglavnom napadao, ali jalovo, u 37. minutu su tražili penal zbog igranja rukom, ali ga sudija opravdano nije dodelio.

A onda, 43. minut, Isak izbija sam pred Kurtou, idealna šansa za domaći sastav, ali Belgijanac magično brani pokušaj švedskog reprezentativca.

Otišlo se na odmor bez golova, da bi na samom startu nastavka Sosijedad umalo šokirao prvaka, odlična lopta Ojarzabala na levu stranu, odatle Barenećea šutira, ali šalje loptu pored gola iz izgledne pozicije.

Real je dva puta pripretio sredinom drugog dela, ali je Ramiro bio oprezan, najpre je sačuvao mrežu od udarca Benzeme, a potom i od pokušaja Karvahala iz udaljenosti.

Sosijedad nije uspevao da pripreti gostima, Zidan je onda iznenadio odlukom da umesto Rodirga na teren pošalje debitanta Marvina.

Videli smo u nastavku i Davida Silvu na terenu, bivši as Mančester sitija je debitovao u dresu Sosijedada.

Zidan u poslednjim minutima šansu daje i mladom Aribasu, napadači Luka Jović i Borha Majoral su ostali na klupi.

Nije bilo promena, remi bez golova, slab start Madriđana u Primeri.