Bezidejni, ali srećni Arsenal se provukao - Pepeova glupost, Bijelsini momci pogađali prečku čak tri puta!

• Autor: Stefan Matić

• 22. novembar 2020.

• 19:23

Na "Eland Roudu" bez pobednika, Lids imao igrača više maltene celo drugo poluvreme (0:0).

Jorkširci čak tri puta pogađali okvir u drugom delu igre, Arsenal se vraća kući sa bodom kao kuća (0:0).

Lids je ofanzivnije počeo utakmicu, Bijelsin tim je u prvom delu igre imao čak 13 šuta ka golu, od toga dva u sam gol.

Dobre prilike su imali Bamford i Klih, na drugoj strani Arsenal beleži najbolju priliku preko Pepea, ali pokušaj bivšeg fudbalera Lila završava na samom okviru gola.

Drugi deo igre počinje velikom glupošću upravom Pepea. Reprezentativac Obale Slonovače je konačno počeo meč Arsenala u startnoj postavi u PL, ali već u 51. minutu dobija direktan crveni karton.

Ofanzivac "tobdžija" je imao par duela sa Alioskijem, na kraju je rešio i fizički da se obračuna sa "desetkom" Lidsa - VAR ništa ne propušta, Pepe dobija direktan crveni karton.

Lids kreće u totalnu ofanzivu, ređaju se prilike ispred gola Lena, ali domaćin nikako da pogodi. Najbolje prilike su imali Dalas, pa zatim Rafinja i Bamford.

Arsenal je pokušavao iz kontri, ali odbrana Lidsa lako izlazi na kraj sa tim akcijama. Rezervista Rodrigo je sjajno šutirao u 79. minutu, ali šut bivšeg igrača Valensije završava na prečki.

"Tobdžije" su imale još jednu od svojih kontri, Saka odlično pronalazi Obamejanga, šut Gabonca sprečava kapiten Kuper i to rukom, ali sudija i bez VAR-a donosi odluku da penala nema.

Na drugoj strani pokušao je Poveda, Leno siguran. Ubrzo i Saka ima odličnu priliku, ali šut mladog "tobdžije" brani Meslijer. Bamford je imao odličnu priliku, ali najefikasniji igrač Lidsa pogađa stativu. Ubrzo nakon njega i Rafinja pogađa stativu.