Bez pobednika u Lesteru, odluka pada u Birmingemu

sreda 08.01.2020.
23:00

U prvoj utakmici polufinala Liga kupa ekipe Lestera i Aston Vile su odigrale bez pobednika.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

U utakmici suseda, Lester i Aston Vila su odigrali nerešeno u okviru prvog meča polufinala Liga kupa.

Gilbert je doveo Aston Vilu u prednost u 28. minutu utakmice, da bi Iheanačo izjednačio u 74. minutu meča.

Domaćin je bio daleko bolji rival što govori i statistika, Aston Vila je imala jedan jedini udarac u okvir gola, dok je Lester uputio šest, a zanimljivo da su "lisice" imale 21 udarac ka golu protivnika od kojih je samo Iheanačov završio u mreži.

Odluka će pasti u revanšu na sat vremena vožnje od "King pauer" stadiona na terenu Aston Vile.

Drugi finalista se nazire, pošto je Mančester siti slavio protiv Mančester junajteda na "Old trafordu" sa 3:1.