Bez pobednika u Bergamu, Atalanta jedva do boda!

• 26. april 2015.

• 14:31

Današnji program u Seriji A počeo je utakmicom između Atalante i Empolija. Gosti bili nadomak pobede, ali finiš je propao timu iz Bergama.

U prvoj današnjoj utakmici 32. kola Serije A, Atalanta i Empoli su u Bergamu podelili bodove - 2:2.

Na prvi gol i prvo vođstvo gostiju čekalo se do 41. minuta, kada je Saponara realizovao akciju svog tima kroz sredinu i preciznim udarcem poslao loptu u gornji levi ugao gola Atalante.

Samo dva minuta potrajalo je vođstvo Empolija, a izjednačenje domaćinu doneo je Alehandro Gomez, na asistenciju Moreleza - 1:1.

Posle 15 minuta igre u drugom poluvremenu, Empoli je ponovo poveo. Ovog puta Zjelinski u ulozi asistenta, a egzekutor Masimo Makarone - 1:2.

Ovaj rezultat je ostao na snazi do poslednjih trenutaka utakmice, kada je Denis posle kornera, udarcem glavom zatresao mrežu gostiju i postavio konačnih 2:2.

Ovim remijem, obe ekipe su ostale na svojim pozicijama na tabeli. Empoli sada ima 35 bodova na 16, a Atalanta 31 bod na 17. mestu na tabeli, tik iznad zone ispadanja.

Golove iz Bergama možete da vidite OVDE.