Bez pobednika na San Siru, zvižduci za Pjonteka

subota 23.11.2019.
19:57

Milan prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Oba gola postignuta u prvom poluvremenu.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Posle pobede Juventusa nad Atalantom (3:1), druga utakmica večerašnjeg programa 13. kola Serije A odigrana je na San Siru, gde je Milan remizirao sa Napolijem - 1:1.

Prvo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije i zanimljivije.

Napoli je poveo u 24. minutu, kada je Insinje sa ivice kaznenog prostora odlično šutirao, lopta se od prečke odbila do Lozana, koji na najbolji način završava ovu akciju, Donaruma je bio nemoćan - 0:1.

Nije se duo čekalo na odgovor ''Rosonera'', svega pet minuta, a onda je Bonaventura sa oko 17 metara, iz ''kapice'' šesnaesterca, poslao neodbranjiv udarac u mrežu Napolija - 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena, Insinje je mogao da vrati prednost na stranu gostiju, bio je u situaciji jedan na jedan sa Donarumom, ali je golman Milana uspeo da mu ''uđe u šut'' i sačuva mrežu.

U nastavku, nešto mirnija igra, Milan je uglavnom imao inicijativu, a na ulasku u finiš gosti vrše nešto jači pritisak, Alan je imao najbolju priliku da u tom periodu reši meč, ali je Donaruma opet bio na pravom mestu.

Uzgred, napadač Milana Kšištof Pjontek je u drugom poluvremenu zvižducima ispraćen sa terena, posle još jedne neefikasne utakmice.

Milan je tako upisao drugi ovosezonski remi i ujedno prekinuo niz od dva uzastopna poraza, a Napoli je ostao na sedmom mestu sa 20 osvojenih bodova.

Večeranji program u Seriji A završava se večerašnjom utakmicom u Torinu, između Torina i Intera od 20:45h.