Bez iznenađenja u Kupu Kralja

• Autor: Janko Glavonjić

• 17. decembar 2014.

• 23:59

Večeras je odigrano šest mečeva šesnestine finala španskog kupa, u kojima nije bilo većih iznenađenja.

Hetafe je napao Eibar i u revanšu, iako su imali prednost od 3:0 iz prvog meča. Vigari i Kastro su već u prvom poluvremenu rešili sve nedoumice, ako ih je uopšte i bilo, a Pjovakari je samo uspeo da smanji rezultat iz penala, pa je meč završen sa 1:2, ukupno 1:5.

Espanjol je savladao Alaves i u drugom meču, bilo je 1:0, a gol je postigao Morilja, prvoligaš je tako očekivano nastavio svoj put u kupu ukupnim rezultatom 3:0.

Levanteu je bio dovoljan gol u gostima protiv Albasetea da prođe dalje. Prvi meč je završen rezultatom 1:1, a večeras je bilo 0:0.

Kordoba je u petom minutu preko Andonea anulirala 0:1 iz prvog meča protiv Granade, ali je Majnc u drugom poluvremenu doneo izjednačenje i prolaz svom timu.

Sosijedad je posle iznenađujućeg remija na gostovanju Ovijedu večeras ipak rutinski prošao sa 2:0, oba gola je dao Finbogason.

Viljareal je ponovo savladao Kadiz, ovoga puta bilo je 3:0, a ukupno 5:1. Golove su postigli Trigeros i Moreno je bio dvostruki strelac.