Betis za 45 minuta kapitulirao PET puta, Barsa krupnim koracima hita ka tituli!

• Autor: Nikola Miloradović

• 21. januar 2018.

• 22:39

Fudbaleri Barselone slavili su u duelu 20. kola španske La Lige protiv Real Betisa.

Izabranici Ernesta Valverde bez većih problema su slavili na "Benito Viljamarinu" u Sevilji, bilo je na kraju 0:5 (0:0) za sastav iz Katalonije.

Prvu pravu priliku imali su gosti u 26. minutu, Serhi Roberto je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopte otišla tik preko prečke.

U 31. minutu se Mesi našao u dobroj prilici, šutirao je iz kaznenog prostora domaćina, nakon centaršuta, ali je šutirao levo od gola Betisa.

Zadesio je 10ak minuta kasnije peh "Blaugranu", Tomas Vermalen je morao da napusti teren zbog povrede, zamenio ga je oporavljeni Umtiti.

A onda, u nastavku, rapsodija aktuelnog vicešampiona Španije, najpre je u 59. minutu Rakitić pobegao odbrani domaćina, prihvatio je pas Suareza i matirao Adana za 0:1.

Pet minuta kasnije, Buskets krade loptu na sredini, proigrava Mesija, na kog je odbrana Betisa zaboravila, Argentinac to koristi i lako postiže gol za 0:2.

Igrao se 69. minut, kada je Rakitić uzvratio uslugu Suarezu, proigrao ga je sa desne strane, a Urugvajac je lepim volej udarcem povisio prednost Barselone.

U 80. minutu simultanka Lionela Mesija, nanizao je nekoliko defanzivaca domaćeg sastava i onda rutinski matirao nemoćnog Adana za ubedljivih 0:4.

Nije se tu zaustavila Barsa, igrao se 90. minut, kada je Mesi ponovo namučio odbranu Betisa, ali je ovoga puta nesebično proigrao Suareza, koji postiže svoj 10. gol na poslednjih sedam duela.

To je bio i konačan rezultat susreta, Barsa sada ima 11 bodova više od drugoplasiranog Atletika, 19 od četvrtoplasiranog Reala, uz utakmicu više od "Los Blankosa" i krupnim koracima hita ka novoj tituli.