• Autor: Milovan Longinov

• 21. oktobar 2016.

• 22:40

Fudbaleri Betisa zabeležili važnu pobedu.

Na stadionu Rejno de Navara, Betis je kao gost savladao ekipu Osasune rezultatom 2:1 (1:0) u prvom meču devetog kola Lige Primere.

Betis je u vođstvo došao sjajnim golom Hoakina koji se odlično snašao, i između štopera i golmana, iza leđa lob udarcem pogodio mrežu.

Osasuna se vratila u meč odmah na startu drugog poluvremena, Tores je pogodio za 1:1 i imala nekoliko šansi za preokret, ali ih nije iskoristila.

Pet minuta pre kraja Rivije je zaradio direktan crveni karton, a gosti su uspeli da iskoriste brojčanu prednost. U nadoknadi vremena, Gutjerez je postigao pobedonosni gol za velika tri boda za Andalužane.

Srpski fudbaler Darko Brašanac u igru je ušao poslednjih pola sata i upravo je on iznudio crveni karton nakon što ga je Rivije namerno udario posle jednog duela.

Betisu je ovo treća pobeda od starta sezone i sada je deveti na tabeli, dok je Osasuna u zoni ispadanja sa samo šest.