Betis grabi ka Evropi, La Korunja sve bliža Segundi

ponedeljak 12.02.2018.
22:53

Četvrti poraz La Korunje u poslednjih pet kola. Ni Sedorf na klupi nije im pomogao...

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

U poslednjoj utakmici 23. kola španske Primere, Betis je večeras kao gost savladao La Korunju rezultatom 1:0.

Ekipi iz Sevilje je ovo drugi uzastopni trijumf kojim se probio na osmo mesto na tabeli, sa 33 osvojena boda, a La Korunja je ostala u zoni ispadanja, na pretposlednjem mestu sa samo 17 bodova na svom kontu.

Trenuitak odluke u ovoj utakmici dogodio se u 54. minutu, kada su gosti izveli lepu akciju, na kraju je Firpo Žunior sa leve strane centrirao za Lorenca Morona, a ovaj iskoristio ukazanu priliku i sa linije peterca savladao golmana Rubena - 0:1.

Gol odluke možete da pogledate OVDE.

Petnaestak minuta kasnije domaći su mogli do izjednačenja, ali je lopta posle udarca Florina Andonea pogodila stativu. I u nadoknadi vremena viđen je pritisak La Korunje, Andone je propustio još jednu priliku, baš kao i Selso Borhes.

La Korunja je i tokom prvog poluvremena bila bliža golu, ali ni tada njeni fudbaleri nisu koristili ukazane prilike, pa domaći posle ovog meča imaju za čim da žale.