Betis bio na pragu pobede, na kraju ipak ostao na dnu!

• 01. decembar 2013.

• 13:59

Ekipa Betisa imala je veliku priliku da pobedom nad Valjekanom u 'derbiju začelja' pobegne za samog dna tabele, ali je u nadoknadi vremena primila gol, pa se mora zadovoljiti samo jednim osvojenim bodom.

Nedeljni program u okviru 15. kola španske Primere otvorili su Betis i Valjekano u Sevilji. Iako je domaćin dva puta vodio, Valjekano je u samom finišu uspeo da se izbori za remi - 2:2.

Posle tri vezana poraza u Primeri, Betisu je današnji meč bio sjajna prilika da protiv jednog od direktnih rivala u borbi za opstanak popravi svoju nezavidnu oziciju na tabeli.

Defanzivac Antonio Amaja je u 27. minutu posle kornera doneo prednost Betisu i rezultatom 1:0 se otišlo i na poluvreme.

Ali, posle samo šest minuta igre u nastavku, Bueno je anulirao prednost domaćih.

Na ulasku u sam finiš meča, u 81. minutu, domaći preko Verdua dolaze na prag pobede, ali je u nadoknadi vremena Bueno svojim drugim golom doneo bod Valjekanu, a Betis vratio na dno tabele. Golove pogledajte OVDE.

Valjekano sada ima 13 bodova na 17. mestu, a Betis 10 na poslednjem.

Program u Primeri nastavlja seod 17 časova, kada Granada dočekuje ekipu Sevilje.