petak 13.04.2018.
21:03

Fudbaleri Bešiktaša slavili su na gostovanju u Belikesiru.

Epa/Jose Coelho

Istanbulski "Orlovi" slavili su na gostovanju ekipi Ahisara u okviru 29. kola turske Super lige rezultatom 0:3 (0:2).

Poveli su gosti već u trećem minutu strelac je bio bivši fudbaler Ajaksa i Liverpula Rajan Babel, na asistenciju Džanera Erkina.

Samo 17 minuta nakon prvog gola, Bešiktaš dolazi i do drugog pogotka, strelac je ovoga puta bio bivši napadač Sevilje, Mančester Sitija i Valensije Alvaro Negredo.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Babel postigao svoj drugi gol na utakmici, ovoga puta asistenciju je upisao bivši štoper Reala Pepe.

Do kraja utakmice je Bešiktaš uspeo da sačuva mrežu, te su upisali novi trijumf, koji ih je popeo i na čelo tabele, bila je to njihova treća vezana pobeda.

Imaju 59 bodova nakon 29 odigranih kola, isti bodovno saldo ima i drugoplasirani Bašakšehir, ali uz utakmicu manje, dok je na trećem mestu Galatasaraj sa dva boda manje od pomenutih timova i takođe utakmicom manje od novog lidera.

Srpski reprezentativac Duško Tošić je u dresu Bešiktaša na terenu proveo svih 90 minuta.