Bešiktaš slavio, utakmica protekla u znaku Duška Tošića

ponedeljak 07.05.2018.
21:56

Fudbaleri Bešiktaša ostvarili su trijumf u 32. kolu turske Super Lige.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Na "Vodafon parku" pao je Kajzeri, bilo je 2:0 (2:0) za aktuelnog šampiona Turske.

Poveli su u 31. minut, nakon majstorije Kvarežme, mrežu gostiju zatresao je Duško Tošić.

Pred kraj prvog dela igre, bivši fudbaler Barselone Adrijano je povisio na 2:0, odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Oba gola pogledajte OVDE.

U nastavku, ponovo je u centru pažnje bio Tošić, reprezentativac Srbije u 61. minutu dobija drugi žuti karton, te je pola sata pre kraja morao da ostavi saigrače na cedilu.

Kajzeri je pokušavao da dođe do gola, imali su dobru priliku preko Buluta, ali je iskusni napadač lukavim udarcem ipak prebacio gol.

A onda, u 85. minutu Bulut dobija žuti zbog prigovora, a samo pet minuta kasnije mu sudije Sišek dodeljuje još jedan žuti karton, ponovo zbog prigovora i šalje ga u svlačionicu.

Tada je bilo jasno da će Bešiktaš zadržati prednost, na kraju je tako i bilo, te su istanbulski "Orlovi" zadržali nadu da mogu do nove titule.

I dalje su četvrti na tabeli, ali nakon 32 odigrana kola imaju bod manje od drugoplasiranog Fenera i trećeplasiranog Bašakšehira i tri od lidera, ekipe Galatasaraja.