Bešiktaš na pragu 1/4 finala kupa

četvrtak 28.12.2017.
21:26

Aktuelni šampion Turske slavio je na svom stadionu u okviru prve utakmice osmine finala turskog kupa.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

"Orlovi" su na "Vodafon areni" savladali Osmanlispor rezultatom 4:1 i tako se znatno približili plasmanu u narednu fazu takmičenja.

Do prednosti su došli u 15. minutu, kada je Vrsaljević postigao autogol.

Igrao se 36. minut kada je Negredo na asistenciju Ozjakupa povisio na 2:0 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Dženk Tosun je povosio prednost Bešiktaša, a Dukara je vratio koliku-toliku nadu gostima golom u 72. minutu.

Nisu uspeli gosti ipak do dodatno ugroze prednost "Orlova", a do kraja su, u 89. minutu, ostali i sa igračem manje, kada je Karaer zaradio direktan crveni karton, da bi u četvrtom minutu nadoknade konačan rezultat postavio Kvarežma.

Aktuelni šampion Turske tako nosi veliku prednost na revanš meč u Ankari, a treba napomenuti da je još jednom standardan u postavi Bešiktaša bio srpski reprezentativac Duško Tošić.