Bernd Leno 'spustio roletnu' i oborio klupski rekord

• Autor: Boban Filipović

• 24. april 2016.

• 12:00

Leno je juče primio dva gola u Gelzenkirhenu, ali uprkos tome postao novi rekorder Bajer Leverkuzena.

Pre no što je juče Čupo-Moting savladao Lena u 15. minutu utakmice 31. kola Bundeslige, mreža golmana 'Farmaceuta' je bila netaknuta 588 minuta.

Tako je Bernd Leno postavio novi klupski rekord u ovoj kategoriji.

Na prethodnih pet utakmica u nemačkom šampionatu Leno je ostao nesavladan, a poslednji gol koji je primio pre ovog pomenutig jučašnjeg dao mu je Korejanac Ko iz Augsurga početkom marta meseca.

Ipak, ono što je još bitnije za Leverkuzen je to što su juče napravili veliki podvig na 'Veltins Areni', vezali šesti prvenstveni trijumf u nizu i tako napravili još jedan veliki korak ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona.

Šalke je u prvih pola sata igre stekao dva gola prednosti, ali su u drugom poluvremenu Julijan Brandt, Karim Belarabi i Ćićarito u roku od šest minuta preokrenuli rezultat. Utakmica je završena rezultatom 2:3.