Berardi 'uništio' Milan!

• 12. januar 2014.

• 22:39

Novo razočarenje za navijače Milana! ''Rosoneri'' prokockali dva gola prednosti protiv Sasuola i na kraju pretrpeli ubedljiv poraz zahvaljujući fenomenalnom Domeniku Berardiju, strelcu sva četiri gola za domaće!

Posle ubedljivog trijumfa nad Atalantom i 100. pogotka Kake u crveno-crnom dresu, delovalo je da ekipa Milana nagoveštava izlazak iz rezultatske krize, ali umesto potvrde toga, večeras su 'Rosoneri' napravili još jedan korak unazad.

Na kraju, 4-3 za Sasuolo, i sedmi poraz Milana u 19 odigranih kola!

A počelo je onako kako su gosti mogli samo da požele. Poveli su u devetom minutu golom Robinja, da bi samo četiri minuta kasnije Baloteli duplirao njihovu prednost!

A onda, čudesni preokret u režiji večeras nezadrživog Berardija! Devetnaestogodišnji napadač domaćih je bio nerešiva enigma za konfuznog Boneru pored koga je u 15. i 28. minutu uspeo da savlada Abijatija za izjednačenje na 2:2.

To nije bilo sve od njega u prvom poluvremenu, pa je u 41. minutu posle asistencije Longija stigao i do het-trika za potpuni preokret.

Pauza je dobro došla ekipi Milana da se koliko-toliko konsoliduje, ali umesto toga, posle samo dva minuta igre u nastavku, Berardi još jednom pogađa za velikih 4:2!

Tada su domaći sve snage usmerili na očuvanje vođstva i u tome su uspevali do samog finiša. Prvo je Honda pogodio stativu, da bi koji minut kasnije, u 86. minutu, Montolivo vratio potpunu rezultatsku neizvesnost.

Naravno, Milan je do kraja krenuo na sve ili ništa i umalo je u 89. minutu došao i do izjednačenja, kada je prvo udarac Balotelija sjajno zaustavio golman Pegoli, da bi na odbijenu loptu natrčao Pacini i - pogodio prečku!

Golove sa ovog veoma zanimljivog meča pogledajte OVDE.