Benteke utišao "Enfild", Kristal Palas je nezaustavljiv!

• Autor: Nikola Miloradović

• 23. april 2017.

• 19:25

Fudbaleri Kristal Palasa nastavili su da skidaju skalpove velikim timovima ove sezone, kako su sada slavili na gostovanju u Liverpulu.

Benteke utišao
Izabranici Sema Alardajsa deluju kao ekipa koja bi bez problema mogla da se bori za mesta koja vode u evropska takmičenja, nakon Česlja i Arsenala, sada su savladali i Liverpul, meč je okončan rezultatom 1:2 (1:1).

Nakon nešto mirnijeg uvoda, "Redsi" su dobili šansu u 24. minutu, da iz slobodnjaka ugroze Vejna Henesija.

Filipe Kutinjo je preuzeo odgovornost, i majstorksi matirao velškog golmana za prednost domaćina.

Ipak, samo 15ak minuta kasnije, Kabaj dobija dobru loptu po desnoj strani, uspeva da uputi centaršut ka Kristijanu Bentekeu na drugoj stativi, a korpulentni Beglijanac efektno smešta loptu iza leđa nemoćnog Simona Minjolea za 1:1.

To je bilo sve od prvih 45 minuta, prvu priliku u nastavku imao je Kutinjo, ali je njegov udarac nakon solo prodora uspela da izblokira odbrana "Orlova".

Firmino je imao dobru šansu u 65. minutu, ali je šutira pored gola iz solidne pozicije, da bi par minuta kasnije vrlo dobar pokušaj imao Johan Kabaj, ali je njegov udarac otišao tik preko gola domaće ekipe.

Samo par minuta kasnije, šok za sve pristalice domaće ekipe, Taunsend je izveo korner, Pančeon petom sa prve stative šalje loptu u srce kaznenog prostora, gde se našao Kristijan Benteke, koji svojim drugim golom donosi preokret ekipi Kristal Palasa.

Pokušao je Klop izmenama da prodrma svoje pulene, uveo je i Marka Grujića pred sam kraj, a bivši igrač Crvene zvezde je uspeo da zaradi i žuti karton nakon samo par minuta provedenih na terenu.

Produžio je glavni arbitar Andre Mariner utakmicu za još dodatnih šest minuta, ali "Redsi" nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu do kraja susreta. Bilo je par gužvi u kaznenom prostoru Palasa, ali je odbrana ekipe Sema Alardajsa dobro odradila posao do poslednjeg sudijskog zvižduka, te je ekipa sa "Selhrsta" nanela i šesti poraz "Redsima" ove sezone.

Ekipa Jirgena Klopa je sada u vrlo teškoj situaciji, kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona, i dalje su treći, imaju dva boda više od Sitija, tri od Junajteda, ali i dve utakmice manje od oba rivala.

Palas je sada na visokom 12. mestu, sedam bodova od opasne zone, čini se da je "Big Sem" već sada uspeo da ih ostavi u eliti.