"Benito Viljamarin" video kolumbijskog "Tigra"

• Autor: Bojan Jovanovic

• 26. septembar 2012.

• 22:53

Atletiko Madrid nakon preokreta savladao Betis u gostima sa 4:2. Dva gola za Madriđane postigao fenomenalni Radamel Falkao.

Atletiko Madrid nastavlja sa fantastičnim rezultatima u novoj sezoni u Primeri.

Nakon Valjadolida, pao je i Betis i to na svom stadionu "Benito Viljamarin".

Atletiko Madrid je slavio sa 4:2 iako su gosti stigli do prednosti u 26. minutu golom Agre.

Nakon samo dva minuta igre Falkao se odlično snalazi ispred gola domaćih nakon centaršuta Raula Garsije - 1:1 na "Viljamarinu".

Atletiko je nakon toga napadao, uglavnom preko Falkaoa, ali Betis iz jedne kontre i nakon nespretne intervencije Huanfrana (autogol) stiže do vođstva u nadoknadi prvog piluvremena - 2:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme šok za goste. Radamel Falkao je oboren u kaznenom prostoru domaćih, Perkis poslat na tuširanje, a Kolumbijac preuzima odgovornost i sigurnim udarcem poravnava rezultat - 2:2.

Nakon toga Simeone iz nepoznatih razloga menja Falkaoa umesto kojeg ulazi Dijego Košta koji u 55. minutu nakon akcije iz kornera dovodi goste u prednost od 3:2.

Na kraju konačnih 4:2 za Atletiko Madrid postavlja Raul Garsija u nadonkadni vremena. Atletiko je trenutno drugi na tabeli Primere sa 13 bodova, samo dva manje od Barse (15).

Treba napomenuti da je Betis završio meč sa dva igrača manje pošto je Kembel u 78. minutu dobio drugi žuti karton.