Benitez nezadovoljan realizacijom

• 01. decembar 2012.

• 16:59

Menadžer Čelsija Rafael Benitez zaključio je da je poraz od Vest Hema usledio zbog propuštenih prilika koje je njegov tim imao pri vođstvu od 1:0.

Iako je Huan Mata postigao vodeći pogodak na "Apton Parku", i činilo se da će "Plavci" upisati prvu pobedu pod vođstvom Rafe Beniteza, Čelsi je u drugom poluvremenu primio tri pogotka i upisao treći poraz u šampionatu.

Španski stručnjak ocenio je po završetku meča da je loša realizacija koštala Čelsi izgubljenih bodova ali nije želeo da navodi individualne greške njegovih igrača.

"Kada imate utakmicu pod kontrolom i ne iskoristite svoje prilike da stavite tačku na meč onda obično usledi kazna. Smatram da je čitav tim promašivao a ne samo Fernando Tores" istakao je Benitez.

Menadžer Čelsija ocenio je i izjednačujući pogodak Vest Hema kao kontoverzan ali je zaključio da je njegov tim sam kriv za poraz.

"U prvom poluvremenu smo morali da postignemo još dva ili tri pogotka a oni su na početku drugog dela meča postigli sumnjiv pogodak što nas je pomalo izbacilo iz koloseka" konstatovao je Benitez.

Čelsi se nakon poraza od Vest Hema zadržao na trećoj poziciji u ligi ali bi eventualni trijumf Vest Bromviča nad Stoukom značio i pad na četvrto mesto u PL za izabranike Rafaela Beniteza.