• Autor: Filip Mitrović

• 01. decembar 2013.

• 20:50

Pobedom nad Rio Aveom najtrofejniji portuglaski klub, koji je ove sezone prava srpska kolonija, izbio na lidersku poziciju pretekavši akuelnog šampiona Porto.

'Orlovi' su savladali Rio Ave u gostima sa 3:1, a u startnoj postavi Žezuš je počeo sa Nemanjom Matićem i Ljubomirom Fejsom.

Benfika je povela preko Rodriga, heroja pobede nad Anderlehtom u Briselu u petom kolu grupne faze LŠ, u 38. minutu.

Domaćin je uspeo da izjednači preko Ukre u 57. minutu, ali ubrzo ostaje sa igračem manje na terenu, što gosti iz prestonice surovo kažnjavaju.

Koban po Rio Ave bio je Lima, koji sa dva gola (63', 78') rešava pitanje pobednika.

Lazar Marković
je ušao u igru 15 minuta pre kraja umesto Nika Gaitana, Miralem Sulejmani  nešto kasnije umesto Rodriga, dok je  Filip Đuričić presedeo ceo meč na klupi za rezerve.

Benfika je iskorostila kiks šampiona Porta, zauzela lidersku poziciju sa 28 bodova, ali će gradski rival Sporting eventualnom pobedom nad Pakoš Fereirom imati priliku da se izjednači sa 'Orlovima' po broju bodova.