nedelja 07.08.2016.
23:39

Izabranici Ruija Vitorija su savladali Bragu i domogli se prvog trofeja u sezoni.

twitter.com/planetbenfica

Fudbaleri Benfike su na najbolji mogući način startovali sezonu, kako su se domogli trofeja u Super Kupu, nakon pobede od 3:0 nad ekipom Brage.

Strelci za lisabonske "Orlove" su bili Ćervi u desetom minutu meča, Žonas u 75. minutu i Pici u trećem minutu sudijske nadoknade.

U startnim postava svojih timova su se našlii srpski internacionalci Ljubomir Fejsa i Nikola Stojiljković, koji je bio usamljen u napadu Brage.

Što se tiče ostalih srpskih fudbaler koji se nalaze u redovima ove dve ekipe, samo je Lazar Rosić bio u protokolu za ovaj meč, ali nije kročio na teren već je čitav meč presedeo na klupi Brage.

Do prednosti je Benfika došla već u desetom minutu preko Ćervija. Najpre je Grimalno napravio par dobrih poteza pre nego što je loptu predao Ćerviju, a ovaj je nakon nekoliko kontakata sa loptom uspeo da pronađe put do mreže Marafone.

Cervi

Nekoliko minuta nakon vodećeg gola, Benfika je imala još jednu sjajnu priliku. Ćervi je prošao po levom boku, centrirao, ali je Nelson Semedo pogodio stativu.

Benfika je nastavljala da pritiska, Braga je pokušala u par navrata da ugrozi Žulija Cezara ali se na odmor otišlo sa 1:0.

Gol odluke je postignut u 75. minutu susreta, a strelac je bio Žonas.

Pici je poslao sjajnu loptu kroz odbranu Brage ka Brazilcu, a ovaj je lagano matirao Marafonu za 2:0.

Pobedu je overio Pici, sjajnim golom u trećem minutu nadoknade.