• Autor: Milovan Longinov

• 08. maj 2016.

• 23:30

Fudbaleri Benfike napravili su možda i ključni korak ka tituli u meču koji je obeležio stravičan pad igrača Maritima Maurisija.

Benfika je u pretposlednjem kolu savlada u gostima ekipu Maritima rezultatom 2:0, iako je već u prvom poluvremenu ostala sa igračem manje pošto je Renato Sančez isključen zbog dva žuta kartona.

Benfika je do pobede došla golovima Mitroglua u 48. i Taliske u 83. minutu. Srpski fudbaler Luka Jović nije bio ni na klupi Benfike.

Sa ova tri boda, Benfiki će u poslednjem kolu na svom La Lužu biti dovoljan i remi za novu titulu, pošto ima dva više od Sportinga i bolju gol razliku.

Ovaj meč mogao je da ostane u senci stravićne povrede igrača Maritima Maurisija koji je u 60. minutu posle sudara sa protivničkim igračem pao na zemlju i ležao nepomično.

Lekarski tim je brzo reagovao, a kola hitne pomoći su ga hitno hospitalizovala.

Benfika u poslednjem kolu dočekuje Nasional, dok Sporting gostuje Bragi i nada se porazu najvećeg rivala.