nedelja 05.01.2020.
22:47

Rimljani razočarali navijače.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

U utakmici 18. kola italijanske Serije A, Torino je večeras kao gost savladao ekipu Rome rezultatom 2:0.

Torinu je ovo sedma pobeda od početka sezone, a Roma je pretrpela tek treći poraz.

Junak utakmice bio je napadač Torina i kapiten njihovog tima Andrea Beloti, koji je postigao oba gola na ovoj utakmici.

Na prvi gol se čekalo do samog finiša prvog poluvremena, kada je Beloti prihvatio loptu u kaznenom prostoru, iskosa sa leve strane, a onda uputio snažan udarac pod prečku i golman Lopez je bio nemoćan - 0:1.

Roma je tokom većeg dela drugog poluvremena pokušavala da stigne do izjednačenja, prilike su propuštali Pelegrini, Manćini, pa Mhitarijan, a kazna za te promašaje je stigla u 84. minutu.

Beloti je sve sam uradio, najpre je iznudio jedanaesterac, kada je lopta pogodila u ruku Smolinga, a onda je i izveo šut sa bele tačke, precizno, sigurno, za konačnih 0:2.

Dvojica naših reprezentativaca bili su akteri ove utakmice, Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta za Romu, a na drugoj strani Saša Lukić je ostavio vrlo dobar utisak, takođe je odigrao čitav meč, a u nadoknadi vremena je dobio jedan nezgodan udarac u lice, pa mu je i ukazivana pomoć zbog rasekotine,. Ipak, brzo se oporavio vezista Torina.