• 08. februar 2015.

• 22:05

Srpski internacionalci su se i večeras radovali pobedi svojih timova u šampionatu Belgije, a najistaknutiji je bio Sergej Milinković-Savić.

Naime, bivši fudbaler Vojvodine i mladi reprezentativac naše zemlje Sergej Milinković-Savić bio je čovek odluke u pobedi njegovog Genka nad ekipom Beverena.

Genk je slavio sa 1-0, a Milinković-Savić je jedini gol postigao u 78. minutu meča. On je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je bivši napadač OFK Beograda Aleksandar Čavrić odigrao poslednjih desetak minuta.

Aktuelni šampion Anderleht je večeras gostovao Serkl Brižu, slavio je sa 2-0, a Aleksandar Mitrović ponovo nije bio strelac, iako je odigrao celu utakmicu. Pobedu Andrrlehtu doneli su Vanden Bore i Defur.

Uspešan je bio i Kortrajk, koji je danas pre svojim navijačima bio bolji od lidera na tabeli, ekipe Briža Kortrajk je slavio sa 2-0, a doprinos ovom podvigu svog tima dao je i Adam Marušić, bivši napadač Voždovca, koji je takođe odigrao svih 90 minuta.

Posle 25. kola, Briž i dalje vodi sa 51 bodom, Anderleht je drugi sa 47, a po 44 imaju Kortrajk i Gent.