Bejl ima ključeve za svaku bravu, Real na +5!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 06. novembar 2016.

• 13:48

Duel sa komšijama rešio Velšanin, upisao se Morata, na kraju Real sa pola gasa do 3:0 i velike prednosti nad Barsom koju čeka pakao u Sevilji večeras...

Dosta nervoze u prvom poluvremenu, Real nikako nije uspevao da otključa bravu gostiju iz predgrađa, nije bilo prilika, nervozni Ronaldo je zbog protesta nakon što mu nije sviran faul dobio karton od sudije Lahoza.

Leganjes u svom prvom gostovanju na "Bernabeu" u istoriji je par puta pripretio, ali ni oni nisu imali zrele šanse.

A onda je na scenu stupio Bejl.

Velšanin je prvo iskoristio sjajan pas Iska, obišao golmana gostiju i zatresao mrežu, igrao se 38. minut.

U 45. posle slobodnog udarca, greška odbrane Leganjesa, Bejl najbrži, bukvalno poslednja sekunda prvog dela, 2:0.

To je ubilo samopouzdanje gostima, Šimanovski je mogao da ih vrati u igru ali je Navas sačuvao svoj gol. Naposletku, 15-tak minuta pre kraja, Morata je obišao protivničke štopere i dotukao rivala.

Real je u drugoj brzini odigrao meč, ubeležio planirane bodove, sledi pauza pa "Madrilenjo" protiv Atletika, "Los Blankosi" sada imaju pet bodova više od Barselone koja će večeras biti na teškom ispitu protiv četvrtoplasirane Sevilje. Takođe, Zidanov tim je pobegao šest koraka Atletiku koji je juče u San Sebastijanu doživeo drugi poraz u sezoni i polako zaostaje...