BATE slavio u Minsku i vratio se u šampionsku trku!

nedelja 01.10.2017.
16:57

Fudbalere BATE Borisova očito nije previše potresao poraz od Arsenala u Ligi Evrope. U beloruskom šampionatu vezali su peti uzastopni trijumf.

EPA/ETTORE FERRARI

Šampion Belorusije nije predugo tugovao zbog poraza u Ligi Evrope od Arsenala pošto je samo tri dana nakon duela sa "Tobdžijama" slavio u domaćem prvenstvu.

Ekipa BATE Borisova savladala je u okviru 24. kola beloruskog prvenstva Dinamo u Minsku rezultatom 1:0 (0:0) golom koji je na startu drugog poluvremena postigao Stanislav Dragun.

Nikola Leković je proveo svih 90 minuta na terenu u ekipi Dinama, dok je njegov saigrač Uroš Nikolić teren napustio u 59. minutu.

Srpski reprezentativac iz redova BATE Borisova Nemanja Milunović odigrao je čitav meč i zaradio žuti karton u trijumfu svog tima.

Aktuelni šampion Belorusije tako je vezao petu pobedu u prvenstvu i sada je ponovo jako blizu liderske pozicije koju posle 24 odigrana kola drži ekipa Šahtjora iz Soligorska sa dva boda više od Zvezdinog rivala u Ligi Evrope.