sreda 13.06.2018.
19:54

Aktuelni šampion Belorusije vratio se na pobednički kolosek posle dva meča bez trijumfa. Aleksandar Filipović i Mirko Ivanić pogodili u trijumfu nad Gomelom.

Epa/Tatyana Zenkovich

Fudbaleri BATE Borisova imali su maksimalan učinak u beloruskom šampionatu posle osam odigranih mečeva, ali su zatim remizirali sa Isločom iz Minska (1:1) i doživeli poraz od poslednjeplasirane Gorodeje (2:1).

Nakon dva meča bez trijumfa BATE je danas ugostio i savladao ekipu Gomela (3:0) u meču 11. kola beloruskog šampionata.

Domaći su "načeli" ekipu Gomela golom Aleksandra Filipovića u 28. minutu meča, a do odlaska na odmor prednost domaćih duplirao je Igor Stasevič.

Za bivšeg omladinskog reprezentativca Srbije ovo je ujedno bio prvi gol u dresu BATE Borisova, a kod drugog gola Filipović je odlično asistirao Staseviču.

Pored bivšeg fudbalera Jagodine i Voždovca u strelce se danas upisao i nekadašnji vezista Vojvodine Mirko Ivanić koji je pogodio u 68. minutu za konačnih 3:0.

Nakon jedanaest odigranih utakmica u beloruskom prvenstvu BATE vodi na tabeli sa 28 bodova, pet više u odnosu na drugoplasirani Dinamo iz Minska koji ima i meč manje.