BATE se "naoštrio" za "Jarčeve"

Autor: Boban Filipović
nedelja 15.10.2017.
19:22

Iako su loše otvorili utakmicu protiv Vitebska, fudbaleri BATE Borisova su upisali rutinsku pobedu u beloruskom prvenstvu pred svojim navijačima i zaseli na čelo tabele.

EPA/ETTORE FERRARI

Gosti su poveli već u četvrtom minutu preko Vergeičika, ali Staševič samo pet minuta kasnije poravnava.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, ali su u nastavku stvari došle na svoje mesto.

Poljakov je preokrenuo na 2:1 u 62. minutu igre, a pobedu je overio rezervista Volođsko petnaestak minta pre kraja i postavio konačnih 3:1.

Zbog poraza do danas vodećeg Šantjora iz Sologorska od drugoplasiranog Dinama iz Minska u derbiju 25. kola (0:1), BATE Borisov zauzeo čelo tabele i u odličnom raspoloženju čeka duel sa Kelnom kod kuće u trećem kolu grupne faze Lige Evrope.