BATE šampion, ali kakva je junačina Mirko Ivanić!

nedelja 26.11.2017.
14:13

Mića Ivanić je doneo titulu ekipi BATE Borisova, danas je u poslednjim trenucima postigao gol za pobedu.

EPA/TATYANA ZENKOVICH

BATE Borisov je danas odbranio titulu šampiona Belorusije.

Oni su postali šampioni 12. put uzastopno, a pravi junak je Mića Ivanić.

Danas je bilo na programu poslednje kolo, BATE je bio prvi sa 67 bodova, Dinamo Minsk je imao 65, baš kao i Soligorsk, a rezultati su sledeći:

Vitebsk - Dinamo Minsk 1:4
Neman - Soligorsk 3:1
Gorodeja - BATE 3:3

Bilo je veoma uzbudljivo od samog starta. Ivanić je doneo prednost BATE-u, ali su Dubajić i Pavliček uspeli da preokrenu rezultat nakon prvog poluvremena. Dubajić je doneo prednost od 3:1 za ekipu Gorodeje, radi se o srpskom fudbaleru koji je svojevremeno igrao za Inđiju.

Tada je bilo 3:1 za Gorodeju, meč je odmicao, BATE je morao da izjednači kako zna i ume ukoliko je želeo titulu jer je Dinamo Minsk vodio protiv Vitebska.

Rodionov je doneo nadu gostima u 78. minutu, a onda je došao taj 5. minut nadoknade kada je Mirko Ivanić doneo titulu Borisovu!