Basta vodi Udineze ka Ligi šampiona, Lane ''pocrveneo'' protiv AEL-a!

• 22. avgust 2012.

• 22:40

U večerašnjim mečevima poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, nastupilo je nekoliko srpskih internacionalaca, a najupečatljiviji utisak ostavio je Dušan Basta, koji je svojim golom protiv Brage znatno olakšao put svom timu ka plasmanu u grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja. Anderleht izgubio od AEL-a, uz isključenje Milana Jovanovića.

Fudbaleri Udinezea ostvarili su povoljan rezultat na gostovanju ekipi portugalske Brage, u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

Meč je završen rezultatom 1:1, a jedini gol koji mnogo znači italijanskoj ekipi pred revanš postigao je Dušan Basta u 23. minutu. Posle slobodnog udarca sa desne strane, najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je srpski reprezentativac, koji je odličnim udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Do izjednačenja domaći su stigli u nastavku, u 68. minutu, kada je Ismaili pravim ''projektilom'' savladao golmana Željka Brkića, koji je takođe bio od prvog minuta u sastavu Udinezea.

Kiparski AEL je večeras na svom terenu uspeo da savlada ekipu Anderlehta na svom terenu, rezultatom 2:1, bivši srpski reprezentativac Milan Jovanović bio je od prvog minuta u sastavu gostiju, ali ga neće biti u revanšu, jer je u 73. minutu, pri izlasku iz igre, zbog protesta zaradio drugi žuti karton, koji mu je dodelio srpski sudija Milorad Mažić.

Istim rezultatom zagrebački Dinamo je u Maksimiru savladao ekipu Maribora, a najubedljiviji su bili Malaga protiv Panatinaikosa, odnosno BATE Borisov protiv Šmone, koji su pred svojim navijačima ostvarili identične trijumfe, rezultatom 2:0.

AEL - Anderleht 2:1